Jubileumspromenaden 2021 – Januari – Lite trött efter nyårsafton

Välkomna att börja året på bästa sätt, med att slita er från soffan och ge er ut på en promenad, och leta lämpliga stenar att sitta på, eller stå om det är kallt om rumpan. Stora som små stenar, alla räknas. Finns det fler än en hund i hushållet är det trevligt om alla hundarna vill vara med på bild.
OBS! Detta är en enskild aktivitet. Pga covid-19 kan klubben INTE anordna gruppaktiviteter
Ta en bild och lägg upp här i evenemanget, så är ni med i utlottningen av ett fleecetäcke (om ni är medlemmar i klubben). Uppskattat av många foxterriers, dock inte mina egna…. 😉😆
Vi ser fram emot att få ta del av alla härliga promenader!
Hälsningar Karoline, Gracie och Fika

Mer om Jubileumspromenaderna:
För att fira klubbens jubileumsår 2021 kommer vi ha en promenad varje månad hela året med olika teman och med chans att vinna ett fint pris. Vid årets slut får all som vill ett diplom med era genomförda promenader.
Tills vidare sker alla promenader enskilt (INTE i grupp). Vi hoppas att vi senare i år kan genomföra mer klassiska promenadträffar men vi tar en sak i taget.
Krav: Du ska vara medlem i klubben för att vara med i utlottningen och få diplomet.
Lycka till!

Bilder från promenaderna